A A A Powiększ tekst
Mapa strony

Zasady wycinki drzew

ZASADY WYCINKI DRZEW

w pasach drogowych dróg powiatowych administrowanych przez

Zarząd Dróg Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem:

 

1. Drzewa rosnące w pasie dróg powiatowych można wycinać po otrzymania od Zarządu Dróg Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem pisemnego zezwolenia, po uprzednim złożeniu wniosku – podania o wycinkę (kliknij TU aby pobrać).

 

2. Drzewa można wycinać tylko w okresie od świtu do zmroku, przy dobrej przejrzystości powietrza, bezwietrznej pogodzie, i w okresie od listopada do marca każdego roku.

 

3. Drzewo należy ścinać tuż nad poziomem gruntu. Wskazane jest wycinanie drzewa poniżej poziomu gruntu i zasypanie pnia ziemią dla uniknięcia odrostów.

 

4. Upadające podczas ścinania drzewo należy kierować poza koronę drogi. W przypadku niekontrolowanego upadku drzewa na koronę drogi (jezdnię lub pobocze) należy je natychmiast usunąć poza koronę drogi.

 

5. Nie należy ścinać całego drzewa w pobliżu linii energetycznych i telefonicznych oraz innych obiektów budowlanych. W takim przypadku drzewo należy wycinać fragmentami ze zwyżki, lub opuszczając jego fragmenty na linkach.

 

6. Po ścięciu drzewa jego kloc i gałęzie powinny znajdować się poza pasem drogowym. Kategorycznie zabrania się pozostawienia po ścięciu drzewa lub jego fragmentów na jezdni lub poboczu drogi.

 

7. Pozostawienie gałęzi ściętego drzewa w pasie drogowym poza jezdnią i poboczem powyżej dwóch tygodni od ścięcia może być potraktowane przez zarządcę drogi jako samowolne zajęcie pasa drogowego z naliczeniem stosownych kar.

 

8. Drogę w obrębie wycinki należy oznakować zgodnie z instrukcją oznakowania robót prowadzonych w pasie drogowym.

 

9. Urządzenia do oznakowania robót oraz zasady oznakowania robót można uzyskać nieodpłatnie w Zarządzie Dróg Powiatowych po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z przedstawicielem ZDP Wys. Maz.

 

10. Za wszelkie szkody powstałe przy wycince drzew w stosunku do osób trzecich odpowiadają osoby i jednostki występujący o wycinkę drzew.

 

11. Roboty podczas wycinki drzew należ prowadzić zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

 

 

Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl