A A A Powiększ tekst
Mapa strony

Zasady Zimowego Utrzymania Dróg - sezon 2023/24

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu wysokomazowieckiego należy do działalności Zarządu Dróg Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem. Prace związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych, prowadzone są w oparciu o plan zimowego utrzymania. Odbywać się ono będzie w oparciu o przyjęte i zaakceptowane standardy wydane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego.

Szczegółowa informacja odnośnie Zimowego Utrzymania Dróg powiatowych znajduje się TUTAJ.

Drogi powiatowe administrowane przez Zarząd Dróg Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem zostały zaliczone do następujących standardów: III, IV, V, VI. W sytuacji niesprzyjających warunków atmosferycznych dopuszczalne są przerwy w komunikacji:

  • na drogach standardu III utrudnienia w ruchu samochodów osobowych,
  • na drogach standardu IV do 8 godzin
  • na drogach standardu V do 24 godzin, 
  • na drogach standardu VI do 48 godzin.

Wykaz poszczególnych standardów odśnieżania i zwalczania śliskości.

Wykaz poszczególnych odcinków dróg objętych odśnieżaniem.

 

Odśnieżanie dróg i zwalczanie śliskości zimowej będzie prowadzone w pierwszej kolejności na drogach o wyższym standardzie (III), a następnie na drogach utrzymywanych w niższym standardzie (VI). Do zwalczanie śliskości zimowej w zależności od potrzeb użyte zostaną mieszanki piaskowo-solne i piasek. Do posypywania wykorzystane zostaną rozsiewacze ciągnikowe, a do odśnieżania zostaną użyte pługi odśnieżne.

 

 

Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl